Ankara Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursu

Hazırlık Atlama Kursu

Ankara Üniversitesi Hazırlık Atlama

Bizimle Üniversite Hazırlığı Bir Çırpıda Atlayın! (Birebir Eğitim - Kanıtlanmış Üst Düzey Başarı Oranı)

Tamamı alanında uzman sınav hocalarından oluşan öğretmen kadromuzla üniversite hazırlığı bir çırpıda atlayın! Ankara Üniversitesi hazırlık atlama kursu programlarımız birebir dersler şeklinde verilmekte olup, dersler öğrencinin seviyesine ve eksiklerine yönelik olarak 20 – 60 saat arasında planlanmaktadır. Dersler üniversitenin sınav formatına son derece hakim alanında uzman öğretmenler tarafından verilmektedir. Eğitim içeriğimiz Ankara Üniversitesi sınav formatında hazırlanmış olup, sonuç odaklıdır.

Gelin birlikte başaralım ve yıllarca binlerce öğrenciye eşlik ettiğimiz bu serüvende sizin de adınızı gurur tablomuza yazalım..

**Kariyer Yolu Eğitim Kurumları tamamen akademik yabancı dil sınavı eğitimleri (Hazırlık atlama, IELTS, TOEFL, YDS, YÖKDİL vb.) alanında hizmet veren uzman SINAV eğitimi kurumlarındandır.

Listening

Reading

Speaking

Sınav Stratejileri

Writing

Deneme Sınavları

En İyi Hazırlık Atlama Kursu

Ankara Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursu Eğitim İçeriği


4 Beceride Akademik Eğitimler (Dört beceri üzerine listening, writing, reading, speaking alanlarında akademik eğitimlerle sınava eksiksiz hazırlıyoruz.)

Puan Arttıracak Kalıplar (Sınav stratejileri, puan arttıracak kalıpların gösterimi ve özel gramer gramer yapıları ile başarı oranınızı yükseltiyoruz.)

Deneme Sınavları ve Kritikleri (Gerçek sınav formatında deneme sınavları ve kritikleriyle gelişiminizi görmenizi, eksiklerinizi de gidermenizi sağlıyoruz.)

Birebir Ders Üst Düzey Başarı (Alanında marka hocalardan alacağınız seviyenize ve eksiklerinize yönelik planlanan birebir derslerle başarıyı şansa bırakmıyoruz..)

Kanıtlanmış Üst Düzey Başarı Oranı


Tamamen Ankara Üniversitesi hazırlık atlama ve muafiyet sınavı formatına uygun olarak hazırlanmış hazırlık atlama kursu programlarımızla ve tamamı sınav hocalarından oluşan profesyonel eğitim kadromuzla sizleri sınava eksiksiz hazırlıyoruz! Kariyer Yolunuzda sizlere eşlik edebilmek için sadece bir telefonunuzu bekliyoruz..

Gelin birlikte başaralım ve yıllarca binlerce öğrenciye eşlik ettiğimiz bu serüvende sizin de adınızı gurur tablomuza yazalım..

**Kariyer Yolu Eğitim Kurumları tamamen akademik yabancı dil sınavı eğitimleri (Hazırlık atlama, IELTS, TOEFL, YDS, YÖKDİL vb.) alanında hizmet veren uzman SINAV eğitimi kurumlarındandır.

Seviye Belirleme Sınavı

Seviyeniz hakkında ön bilgi sahibi olabilmemiz için aşağıdaki konulardan bir tanesini seçip writing yazarak info@kariyeryolu.com.tr adresine iletiniz.

Writing Konuları

 1. Overpopulation of urban areas has led to numerous problems. Identify one or two serious ones and suggest ways that governments and individuals can tackle these problems.
 2. A growing number of people feel that animals should not be exploited by people and that they should have the same rights as humans, while others argue that humans must employ animals to satisfy their various needs, including uses for food and research. Discuss both views and give your opinion.
 3. Formal examinations are the only effective way to assess a student’s performance. Continual assessment such as course work and projects is not a satisfactory way to do this. To what extent do you agree or disagree with this statement?

Writing’lerde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 1. Belirtilen konulardan bir tanesini seçip o konu hakkında en az 250 kelime yazın.
 2. Kompozisyon INTRODUCTION, BODY 1, BODY 2 ve CONCLUSION’dan oluşmalıdır.
 3. Kompozisyonu yazarken yazarken sözlük kullanmayın. (Writing’in amacı sizin mevcut seviyenizi belirtmektir.)
 4. Süre 40 dakikadır. Tamamladıktan sonra info@kariyeryolu.com.tr’ye gönderebilirsiniz.
Proficiency Kursu

Bizimle Üniversite Hazırlığı Bir Çırpıda Atlayın!

Tamamen sınava gireceğiniz üniversitenin sınav formatına uygun olarak alacağınız akademik eğitimlerle ve hedefe nokta atışı yapabileceğiniz stratejik gösterimlerle üniversite hazırlığı bir çırpıda atlayın. (Alanında uzman hocalarla..)

Listening

Speaking

Writing

Reading

Sınav Stratejileri

Deneme Sınavları

ÖN KAYIT – ÖN BİLGİ FORMU

Hazırlık atlama kursu programlarımız hakkında detaylı bilgi almak için ön kayıt/ön bilgi formumuzu doldurarak eğitim danışmanlarımızın sizlere ulaşmasını sağlayabilirsiniz.


  Ankara Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavı

  Ankara Üniversitesi hazırlık atlama sınavına zorunlu ya da isteğe bağlı olarak hazırlık sınıfı okuyacak öğrenciler ve hazırlıktan muaf olmak isteyenler girer. Zorunlu hazırlık sınıfından muaf olmak isteyen öğrencilerin Ankara Üniversitesi Düzey Belirleme Sınavından eğitim dili %30 yabancı dil olan programlarda 100 üzerinden 60, eğitim dili tamamen yabancı dil olan programlarda 100 üzerinden minimum 70 puan almaları gerekmektedir. Öğrenci üniversite tarafından eşdeğerliliği kabul gören uluslararası sınavlardan aldığı puanları (geçerlilik tarihi ve denklik ölçütüne göre) belgeleyerek de hazırlık sınıfı okumaktan muaf olabilir. Ankara Üniversitesi yabancı dil düzey belirleme sınavı iki aşamadan oluşmaktadır.

  Ankara Üniversitesi Yabancı Dil Düzey Belirleme Sınavı – 1. Aşama

  Birinci aşama düzey belirleme sınavı Ankara Üniversitesi hazırlık sınıfında kayıtlı öğrencilerin İngilizce düzeylerini belirleyebilmek amacıyla yapılmaktadır. Tek oturum halinde ve yazılı olarak gerçekleştirilen birinci aşama düzey belirleme sınavı 80 adet çoktan seçmeli sorudan oluşmaktadır. Bu sınav öğrencinin İngilizce dilbilgisini, dinleme, okuma ve yazma becerilerini ölçmektedir. Bu sınavdan yeterli puanı alan öğrenciler ikinci aşama sınavına girmeye hak kazanırlar.

  Ankara Üniversitesi Yabancı Dil Düzey Belirleme Sınavı – 2. Aşama

  İngilizce düzey belirleme sınavının ikinci aşaması hazırlık sınıfında kayıtlı öğrencilerin lisans öğrenimine başlayabilmeleri için gerekli dil yeterliliğine sahip olup olmadıklarını belirlemek amacıyla gerçekleştirilmektedir. Üç oturumdan oluşan ikinci aşama İngilizce düzey belirleme sınavında; birinci oturum sözlü, ikinci ve üçüncü oturum yazılı olarak gerçekleştirilmektedir.

  Ankara Üniversitesi Yabancı Dil Düzey Belirleme Sınavı – 2. Aşama – 1. Oturum

  İngilizce konuşma becerisinin ölçüldüğü birinci oturumda toplam süre 20 dakikadır. Öğrencinin bu süre içerisinde kendisine verilen konu ile ilgili İngilizce dil bilgisi kurallarına uygun ve tutarlı bir konuşma yapması gerekmektedir.

  Ankara Üniversitesi Yabancı Dil Düzey Belirleme Sınavı – 2. Aşama – 2. Oturum

  Sınavın ikinci oturumunda dil bilgisi ve İngilizce yazma becerisi ölçülmektedir. Dilbilgisi içerisinde yer alan boşluk doldurma bölümünde öğrenciye on adet boşluğun bulunduğu bir metin verilir. Öğrenciden bu boşlukları doldurması istenir. Kelime türetme bölümünde ise adaylardan iki farklı metin içerisindeki on adet boşluğu kök olarak verilen kelimeleri türeterek doldurmaları istenir. İkinci oturumda yer alan son bölüm olan yazma bölümünde ise adaydan iki adet konu içerisinden birini seçmesi ve seçtiği konuyla ilgili 180-220 kelime aralığında bir kompozisyon yazması istenir. Bu kompozisyon İngilizce dil bilgisi kurallarına uygun ve tutarlı olmalıdır. İkinci oturumda yer alan boşluk doldurma soruları toplam on puan, kelime soruları beş puan, kompozisyon ise toplam 20 puandır. İkinci oturum toplam 90 dakika sürmektedir.

  Ankara Üniversitesi Yabancı Dil Düzey Belirleme Sınavı – 2. Aşama – 3. Oturum

  Sınavın üçüncü oturumunda dil bilgisi, okuduğunu anlama ve dinlediğini anlama becerileri ölçülmektedir. Dinlediğini anlama bölümünde 8 puandan oluşan karşılıklı konuşma, 6 puandan oluşan eşleştirme ve 6 puandan oluşan dinleme/not alma bölümleri bulunmaktadır. Karşılıklı konuşma bölümü için öğrenciye 2 adet orta uzunlukta diyalog ile ilgili çoktan seçmeli sorular sorulur. Eşleştirme bölümünde öğrenciye 4/5 adet konuşma ya da konuşmacının bulunduğu bir parça dinletilir ve öğrenciden konuşmacılar ve konu hakkındaki beyanları ile ilgili doğru eşleştirmeleri yapması istenir. Dinleme ve not alma bölümünde ise öğrenciden uzun bir konuşmayı dinleyip, anlaması, gerekli notları alarak konuşma sonunda soruları yanıtlayabilmesi beklenmektedir. Dilbilgisi bölümü 5 puandan oluşmakta olup, çoktan seçmeli boşluk doldurma sorularından oluşmaktadır. Okuduğunu anlama bölümü ise 20 puandan oluşmakta olup, öğrencinin metnin ana fikrini, metinde geçen kelimeleri anlayabilmesi ve çoktan seçmeli olarak gelecek soruları bu bağlamda çözebilmesi beklenmektedir. Bu bölümde çoktan seçmeli soruların yanı sıra öğrenciden paragraf ile ilgili başlıkları eşleştirmesi, paragraftaki eksik cümleyi yerleştirmesi ve paragrafın ana fikrini eşleştirmesi istenmektedir.

  **Eğitim kurumumuzun Ankara Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursu bünyesinde bu sınava hazırlanabilir ve böylece doğrudan lisans eğitiminize başlayabilirsiniz.