İstanbul Teknik Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursu

Hazırlık Atlama Kursu

İstanbul Teknik Üniversitesi Hazırlık Atlama

Bizimle Üniversite Hazırlığı Bir Çırpıda Atlayın! (Birebir Eğitim - Kanıtlanmış Üst Düzey Başarı Oranı)

Tamamı alanında uzman sınav hocalarından oluşan öğretmen kadromuzla üniversite hazırlığı bir çırpıda atlayın! İstanbul Teknik Üniversitesi hazırlık atlama kursu programlarımız birebir dersler şeklinde verilmekte olup, dersler öğrencinin seviyesine ve eksiklerine yönelik olarak 20 – 60 saat arasında planlanmaktadır. Dersler üniversitenin sınav formatına son derece hakim alanında uzman öğretmenler tarafından verilmektedir. Eğitim içeriğimiz İstanbul Teknik Üniversitesi sınav formatında hazırlanmış olup, sonuç odaklıdır.

Gelin birlikte başaralım ve yıllarca binlerce öğrenciye eşlik ettiğimiz bu serüvende sizin de adınızı gurur tablomuza yazalım..

**Kariyer Yolu Eğitim Kurumları tamamen akademik yabancı dil sınavı eğitimleri (Hazırlık atlama, IELTS, TOEFL, YDS, YÖKDİL vb.) alanında hizmet veren uzman SINAV eğitimi kurumlarındandır.

Listening

Reading

Speaking

Sınav Stratejileri

Writing

Deneme Sınavları

En İyi Hazırlık Atlama Kursu

İstanbul Teknik Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursu Eğitim İçeriği


4 Beceride Akademik Eğitimler (Dört beceri üzerine listening, writing, reading, speaking alanlarında akademik eğitimlerle sınava eksiksiz hazırlıyoruz.)

Puan Arttıracak Kalıplar (Sınav stratejileri, puan arttıracak kalıpların gösterimi ve özel gramer gramer yapıları ile başarı oranınızı yükseltiyoruz.)

Deneme Sınavları ve Kritikleri (Gerçek sınav formatında deneme sınavları ve kritikleriyle gelişiminizi görmenizi, eksiklerinizi de gidermenizi sağlıyoruz.)

Birebir Ders Üst Düzey Başarı (Alanında marka hocalardan alacağınız seviyenize ve eksiklerinize yönelik planlanan birebir derslerle başarıyı şansa bırakmıyoruz..)

Kanıtlanmış Üst Düzey Başarı Oranı


Tamamen İstanbul Teknik Üniversitesi hazırlık atlama ve muafiyet sınavı formatına uygun olarak hazırlanmış hazırlık atlama kursu programlarımızla ve tamamı sınav hocalarından oluşan profesyonel eğitim kadromuzla sizleri sınava eksiksiz hazırlıyoruz! Kariyer Yolunuzda sizlere eşlik edebilmek için sadece bir telefonunuzu bekliyoruz..

Gelin birlikte başaralım ve yıllarca binlerce öğrenciye eşlik ettiğimiz bu serüvende sizin de adınızı gurur tablomuza yazalım..

**Kariyer Yolu Eğitim Kurumları tamamen akademik yabancı dil sınavı eğitimleri (Hazırlık atlama, IELTS, TOEFL, YDS, YÖKDİL vb.) alanında hizmet veren uzman SINAV eğitimi kurumlarındandır.

Seviye Belirleme Sınavı

Seviyeniz hakkında ön bilgi sahibi olabilmemiz için aşağıdaki konulardan bir tanesini seçip writing yazarak info@kariyeryolu.com.tr adresine iletiniz.

Writing Konuları

 1. Overpopulation of urban areas has led to numerous problems. Identify one or two serious ones and suggest ways that governments and individuals can tackle these problems.
 2. A growing number of people feel that animals should not be exploited by people and that they should have the same rights as humans, while others argue that humans must employ animals to satisfy their various needs, including uses for food and research. Discuss both views and give your opinion.
 3. Formal examinations are the only effective way to assess a student’s performance. Continual assessment such as course work and projects is not a satisfactory way to do this. To what extent do you agree or disagree with this statement?

Writing’lerde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 1. Belirtilen konulardan bir tanesini seçip o konu hakkında en az 250 kelime yazın.
 2. Kompozisyon INTRODUCTION, BODY 1, BODY 2 ve CONCLUSION’dan oluşmalıdır.
 3. Kompozisyonu yazarken yazarken sözlük kullanmayın. (Writing’in amacı sizin mevcut seviyenizi belirtmektir.)
 4. Süre 40 dakikadır. Tamamladıktan sonra info@kariyeryolu.com.tr’ye gönderebilirsiniz.
Proficiency Kursu

Bizimle Üniversite Hazırlığı Bir Çırpıda Atlayın!

Tamamen sınava gireceğiniz üniversitenin sınav formatına uygun olarak alacağınız akademik eğitimlerle ve hedefe nokta atışı yapabileceğiniz stratejik gösterimlerle üniversite hazırlığı bir çırpıda atlayın. (Alanında uzman hocalarla..)

Listening

Speaking

Writing

Reading

Sınav Stratejileri

Deneme Sınavları

ÖN KAYIT – ÖN BİLGİ FORMU

Hazırlık atlama kursu programlarımız hakkında detaylı bilgi almak için ön kayıt/ön bilgi formumuzu doldurarak eğitim danışmanlarımızın sizlere ulaşmasını sağlayabilirsiniz.


  İstanbul Teknik Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavı

  İstanbul Teknik Üniversitesinde hazırlık okumadan lisans öğrenimine başlamak, yüksek lisansta ise ders seçebilmek için YDS, TOEFL ve benzeri sınavlardan yeterli puan almalı ya da İTÜ’nün yaptığı yeterlik sınavından yüksek lisans için 65, lisans için 60 almanız gerekmektedir. Lisansta sınavı geçemediğiniz taktirde İTÜ size hazırlık şansı tanıyor. Yüksek lisansta ise size 1 yıl süre veriyor. Bu 1 yıl içerisinde 4 adet yapılan İTÜ yabancı diller sınavlarından herhangi birini mutlaka vermelisiniz. Bu 1 yıl içerisinde harç parası yatırmaya devam ediyorsunuz ancak ders seçemiyorsunuz.
  İstanbul Teknik Üniversitesi’nin hazırlık atlama sınavları 3 bölümden oluşmaktadır.

  Use of English Bölümü


  Birinci bölümde öğrencilerin akademik düzeyde dilbilgisi ve kelime bilgisi ölçülmektedir. Verilen 4 ya da 5 okuma parçasında boş bırakılan yerlerin tamamlanması istenir. Öğrenciler verilen 4 şıktan birini seçmelidirler. Bu bölümde 35 soru bulunur ve her soru 1 puan değerindedir. Bölüm toplamda 35 puan değerindedir.

  Reading Comprehension Bölümü


  İkinci bölümde öğrencilerin okuduğunu anlama, okuduğunu yorumlama, bilmedikleri kelimelerin anlamını tahmin etme becerileri test edilir. 3 ya da 4 farklı okuma parçası verilerek bu parçalarla ilgili soruların yanıtlanması istenir. Sorularda parçanın ana fikrin, bir takım ayrıntıları, öğrencilerin parçadaki anlatılanlar hakkındaki yorumları ve parçadaki bazı kelimelerin anlamları sorulmaktadır. Bu bölüm de 4 şıklı, çoktan seçmeli bir sınavdır. Bu bölümde toplamda 30 soru vardır ve her sorunun değeri 1,5 puandır. Bu bölüm toplamda 45 puan değerindedir.

  Writing Bölümü


  Üçüncü ve son bölümde öğrencilerden verilen bir konu hakkında görüşlerini yazılı olarak ifade etmeleri istenir. Öğrencilere 3 ya da 5 farklı kompozisyon konusu verilerek öğrenciden bunlardan birini seçmesi istenir. Öğrenci bu konulardan birini seçerek 250-300 kelimelik bir kompozisyon yazmalıdır. Bu bölüm toplamda 20 puan değerindedir.

  İTÜ hazırlık atlama kursu eğitimlerimiz aracılığıyla sınava hızla hazırlanın! Hazırlık atlama kursu eğitimlerimiz için lütfen iletişime geçin.