Başkent Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursu

Hazırlık Atlama Kursu

Başkent Üniversitesi Hazırlık Atlama

Bizimle Üniversite Hazırlığı Bir Çırpıda Atlayın! (Birebir Eğitim - Kanıtlanmış Üst Düzey Başarı Oranı)

Tamamı alanında uzman sınav hocalarından oluşan öğretmen kadromuzla üniversite hazırlığı bir çırpıda atlayın! Başkent Üniversitesi hazırlık atlama kursu programlarımız birebir dersler şeklinde verilmekte olup, dersler öğrencinin seviyesine ve eksiklerine yönelik olarak 20 – 60 saat arasında planlanmaktadır. Dersler üniversitenin sınav formatına son derece hakim alanında uzman öğretmenler tarafından verilmektedir. Eğitim içeriğimiz Başkent Üniversitesi sınav formatında hazırlanmış olup, sonuç odaklıdır.

Gelin birlikte başaralım ve yıllarca binlerce öğrenciye eşlik ettiğimiz bu serüvende sizin de adınızı gurur tablomuza yazalım..

**Kariyer Yolu Eğitim Kurumları tamamen akademik yabancı dil sınavı eğitimleri (Hazırlık atlama, IELTS, TOEFL, YDS, YÖKDİL vb.) alanında hizmet veren uzman SINAV eğitimi kurumlarındandır.

Listening

Reading

Speaking

Sınav Stratejileri

Writing

Deneme Sınavları

En İyi Hazırlık Atlama Kursu

Başkent Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursu Eğitim İçeriği


4 Beceride Akademik Eğitimler (Dört beceri üzerine listening, writing, reading, speaking alanlarında akademik eğitimlerle sınava eksiksiz hazırlıyoruz.)

Puan Arttıracak Kalıplar (Sınav stratejileri, puan arttıracak kalıpların gösterimi ve özel gramer gramer yapıları ile başarı oranınızı yükseltiyoruz.)

Deneme Sınavları ve Kritikleri (Gerçek sınav formatında deneme sınavları ve kritikleriyle gelişiminizi görmenizi, eksiklerinizi de gidermenizi sağlıyoruz.)

Birebir Ders Üst Düzey Başarı (Alanında marka hocalardan alacağınız seviyenize ve eksiklerinize yönelik planlanan birebir derslerle başarıyı şansa bırakmıyoruz..)

Kanıtlanmış Üst Düzey Başarı Oranı


Tamamen Başkent Üniversitesi hazırlık atlama ve muafiyet sınavı formatına uygun olarak hazırlanmış hazırlık atlama kursu programlarımızla ve tamamı sınav hocalarından oluşan profesyonel eğitim kadromuzla sizleri sınava eksiksiz hazırlıyoruz! Kariyer Yolunuzda sizlere eşlik edebilmek için sadece bir telefonunuzu bekliyoruz..

Gelin birlikte başaralım ve yıllarca binlerce öğrenciye eşlik ettiğimiz bu serüvende sizin de adınızı gurur tablomuza yazalım..

**Kariyer Yolu Eğitim Kurumları tamamen akademik yabancı dil sınavı eğitimleri (Hazırlık atlama, IELTS, TOEFL, YDS, YÖKDİL vb.) alanında hizmet veren uzman SINAV eğitimi kurumlarındandır.

Seviye Belirleme Sınavı

Seviyeniz hakkında ön bilgi sahibi olabilmemiz için aşağıdaki konulardan bir tanesini seçip writing yazarak info@kariyeryolu.com.tr adresine iletiniz.

Writing Konuları

 1. Overpopulation of urban areas has led to numerous problems. Identify one or two serious ones and suggest ways that governments and individuals can tackle these problems.
 2. A growing number of people feel that animals should not be exploited by people and that they should have the same rights as humans, while others argue that humans must employ animals to satisfy their various needs, including uses for food and research. Discuss both views and give your opinion.
 3. Formal examinations are the only effective way to assess a student’s performance. Continual assessment such as course work and projects is not a satisfactory way to do this. To what extent do you agree or disagree with this statement?

Writing’lerde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 1. Belirtilen konulardan bir tanesini seçip o konu hakkında en az 250 kelime yazın.
 2. Kompozisyon INTRODUCTION, BODY 1, BODY 2 ve CONCLUSION’dan oluşmalıdır.
 3. Kompozisyonu yazarken yazarken sözlük kullanmayın. (Writing’in amacı sizin mevcut seviyenizi belirtmektir.)
 4. Süre 40 dakikadır. Tamamladıktan sonra info@kariyeryolu.com.tr’ye gönderebilirsiniz.
Proficiency Kursu

Bizimle Üniversite Hazırlığı Bir Çırpıda Atlayın!

Tamamen sınava gireceğiniz üniversitenin sınav formatına uygun olarak alacağınız akademik eğitimlerle ve hedefe nokta atışı yapabileceğiniz stratejik gösterimlerle üniversite hazırlığı bir çırpıda atlayın. (Alanında uzman hocalarla..)

Listening

Speaking

Writing

Reading

Sınav Stratejileri

Deneme Sınavları

ÖN KAYIT – ÖN BİLGİ FORMU

Hazırlık atlama kursu programlarımız hakkında detaylı bilgi almak için ön kayıt/ön bilgi formumuzu doldurarak eğitim danışmanlarımızın sizlere ulaşmasını sağlayabilirsiniz.


  Başkent Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavı

  Başkent üniversitesi hazırlık atlama eğitiminden muaf olmak isteyen öğrencilerin üniversite tarafından yapılan Yabancı Dil Seviye Tespit ve Yeterlilik Sınavından başarılı olmaları gerekmektedir. TOEFL IBT, CAE, CPE, PTE, YDS ve YÖKDİL sınavlarından aşağıdaki denklik tablosunda belirtilen taban puanlara sahip olan öğrenciler orijinal sınav sonuç belgelerini üniversiteye ibraz ettiği taktirde (sonuçların geçerlilik süresi devam etmek kaydıyla) Başkent Üniversitesi yabancı dil hazırlık eğitiminden muaf olabilirler. Yanı sıra İngilizcenin anadil olarak konuşulduğu ülkelerde, o ülkedeki vatandaşların öğrenim gördüğü orta öğretim kurumlarında okuyup, eğitimlerinin en az son üç yılını bu ortaöğretim kurumlarında tamamlayan öğrenciler de yabancı dil eğitiminden muaf tutularak doğrudan bölümlerine başlayabilir.

  Başkent Üniversitesi Hazırlık Atlama Muafiyet Sınavı Denklik Tablosu

  Eğitim-Öğretim Dili %100 İngilizce Olan Bölümler Eğitim-Öğretim Dili %30 İngilizce Olan Bölümler İngilizce Tıp ve Diş Hekimliği Bölümleri
  Sınav Minimum Puan Sınav Minimum Puan Sınav Minimum Puan
  TOEFL(IBT) 84 TOEFL(IBT) 72 TOEFL(IBT) 96
  CAE B CAE C CAE A
  CPE C CPE C CPE C
  PTE 71 PTE 55 PTE 78
  YDS/eYDS/YÖKDİL 70 YDS/eYDS/YÖKDİL 60 YDS/eYDS/YÖKDİL 80

  Başkent Üniversitesi Muafiyet Sınavı İçeriği

  Başkent üniversitesi muafiyet sınavı öğrencilerin yabancı dil seviyelerini ve yabancı dil yeterliliklerini ölçecek şekilde iki ayrı bölümden oluşmaktadır. Sınavın her iki bölümü de tek oturumda, 2 ayrı kitapçık ile gerçekleştirilir. Her iki sınav da ayrı ayrı değerlendirilir ve birbirinin puanını etkilemez. İngilizce yeterlilik sınavından (proficiency) başarılı olan öğrenciler doğrudan bölümlerine başlayabilir. Proficiency sınavından üniversite tarafından belirlenen puanın altında alan öğrenciler ise İngilizce Seviye Tespit Sınavından (Placement) aldıkları puana göre seviyelerine uygun hazırlık sınıfına yerleştirilir. Başkent üniversitesi hazırlık atlama sınavı başarı kriteri ise her iki sınav için de ayrı ayrı olmak üzere; eğitim dili %30 İngilizce olan bölüm öğrencileri için %60, eğitim dili %100 İngilizce olan bölüm öğrencileri için %70, İngilizce Tıp ve İngilizce Diş Hekimliği öğrencileri için %80’dir.
  Başkent Üniversitenin İngilizce tıp, İngilizce öğretmenliği, Amerikan kültürü ve edebiyatı, mütercim ve tercümanlık, İngilizce diş hekimliği bölümü öğrencileri yazılı sınavın yanı sıra konuşma sınavına da tabii tutulurlar. Bu sınav yazılı sınavı takip eden günlerde gerçekleştirilir. İngilizce Tıp ve İngilizce Diş Hekimliği bölümleri için konuşma sınavından en az %50 başarı göstermiş olma şartı aranır. Belirtilen düzeyde başarı sağlanamamışsa yazılı sınavdan çok yüksek bir puan almış olsalar dahi başarısız sayılırlar.

  Başkent Üniversitesi İngilizce Seviye Tespit (Placement) Sınavı

  İngilizce Seviye Tespit Sınavında öğrencinin İngilizce dilbilgisi, kelime bilgisi ve okuma bilgisi ölçülür. Sınav okuma bölümü 50 puan, dilbilgisi ve kelime bilgisi bölümü 50 puan olmak üzere 100 puan üzerinden değerlendirilir.

  Başkent Üniversitesi İngilizce Yeterlilik (Proficiency) Sınavı

  İngilizce Yeterlilik Sınavında öğrencinin İngilizce dilbilgisi, kelime bilgisi, okuma, yazma ve dinleme becerileri ölçülür. Sınav dinleme kısmı 23 puan, dilbilgisi ve kelime bilgisi kısmı 22 puan, okuma kısmı 28 puan, yazma kısmı ise 27 puan olmak üzere toplam 100 puan üzerinden değerlendirilir.

  **Başkent Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursu programlarımız ile sınava hazırlanmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.