Bilkent Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursu

Hazırlık Atlama Kursu

Bilkent Üniversitesi Hazırlık Atlama

Bizimle Üniversite Hazırlığı Bir Çırpıda Atlayın! (Birebir Eğitim - Kanıtlanmış Üst Düzey Başarı Oranı)

Tamamı alanında uzman sınav hocalarından oluşan öğretmen kadromuzla üniversite hazırlığı bir çırpıda atlayın! Bilkent Üniversitesi hazırlık atlama kursu programlarımız birebir dersler şeklinde verilmekte olup, dersler öğrencinin seviyesine ve eksiklerine yönelik olarak 20 – 60 saat arasında planlanmaktadır. Dersler üniversitenin sınav formatına son derece hakim alanında uzman öğretmenler tarafından verilmektedir. Eğitim içeriğimiz Bilkent Üniversitesi sınav formatında hazırlanmış olup, sonuç odaklıdır.

Gelin birlikte başaralım ve yıllarca binlerce öğrenciye eşlik ettiğimiz bu serüvende sizin de adınızı gurur tablomuza yazalım..

**Kariyer Yolu Eğitim Kurumları tamamen akademik yabancı dil sınavı eğitimleri (Hazırlık atlama, IELTS, TOEFL, YDS, YÖKDİL vb.) alanında hizmet veren uzman SINAV eğitimi kurumlarındandır.

Listening

Reading

Speaking

Sınav Stratejileri

Writing

Deneme Sınavları

En İyi Hazırlık Atlama Kursu

Bilkent Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursu Eğitim İçeriği


4 Beceride Akademik Eğitimler (Dört beceri üzerine listening, writing, reading, speaking alanlarında akademik eğitimlerle sınava eksiksiz hazırlıyoruz.)

Puan Arttıracak Kalıplar (Sınav stratejileri, puan arttıracak kalıpların gösterimi ve özel gramer gramer yapıları ile başarı oranınızı yükseltiyoruz.)

Deneme Sınavları ve Kritikleri (Gerçek sınav formatında deneme sınavları ve kritikleriyle gelişiminizi görmenizi, eksiklerinizi de gidermenizi sağlıyoruz.)

Birebir Ders Üst Düzey Başarı (Alanında marka hocalardan alacağınız seviyenize ve eksiklerinize yönelik planlanan birebir derslerle başarıyı şansa bırakmıyoruz..)

Kanıtlanmış Üst Düzey Başarı Oranı


Tamamen Bilkent Üniversitesi hazırlık atlama ve muafiyet sınavı formatına uygun olarak hazırlanmış hazırlık atlama kursu programlarımızla ve tamamı sınav hocalarından oluşan profesyonel eğitim kadromuzla sizleri sınava eksiksiz hazırlıyoruz! Kariyer Yolunuzda sizlere eşlik edebilmek için sadece bir telefonunuzu bekliyoruz..

Gelin birlikte başaralım ve yıllarca binlerce öğrenciye eşlik ettiğimiz bu serüvende sizin de adınızı gurur tablomuza yazalım..

**Kariyer Yolu Eğitim Kurumları tamamen akademik yabancı dil sınavı eğitimleri (Hazırlık atlama, IELTS, TOEFL, YDS, YÖKDİL vb.) alanında hizmet veren uzman SINAV eğitimi kurumlarındandır.

Seviye Belirleme Sınavı

Seviyeniz hakkında ön bilgi sahibi olabilmemiz için aşağıdaki konulardan bir tanesini seçip writing yazarak info@kariyeryolu.com.tr adresine iletiniz.

Writing Konuları

 1. Overpopulation of urban areas has led to numerous problems. Identify one or two serious ones and suggest ways that governments and individuals can tackle these problems.
 2. A growing number of people feel that animals should not be exploited by people and that they should have the same rights as humans, while others argue that humans must employ animals to satisfy their various needs, including uses for food and research. Discuss both views and give your opinion.
 3. Formal examinations are the only effective way to assess a student’s performance. Continual assessment such as course work and projects is not a satisfactory way to do this. To what extent do you agree or disagree with this statement?

Writing’lerde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 1. Belirtilen konulardan bir tanesini seçip o konu hakkında en az 250 kelime yazın.
 2. Kompozisyon INTRODUCTION, BODY 1, BODY 2 ve CONCLUSION’dan oluşmalıdır.
 3. Kompozisyonu yazarken yazarken sözlük kullanmayın. (Writing’in amacı sizin mevcut seviyenizi belirtmektir.)
 4. Süre 40 dakikadır. Tamamladıktan sonra info@kariyeryolu.com.tr’ye gönderebilirsiniz.
Proficiency Kursu

Bizimle Üniversite Hazırlığı Bir Çırpıda Atlayın!

Tamamen sınava gireceğiniz üniversitenin sınav formatına uygun olarak alacağınız akademik eğitimlerle ve hedefe nokta atışı yapabileceğiniz stratejik gösterimlerle üniversite hazırlığı bir çırpıda atlayın. (Alanında uzman hocalarla..)

Listening

Speaking

Writing

Reading

Sınav Stratejileri

Deneme Sınavları

ÖN KAYIT – ÖN BİLGİ FORMU

Hazırlık atlama kursu programlarımız hakkında detaylı bilgi almak için ön kayıt/ön bilgi formumuzu doldurarak eğitim danışmanlarımızın sizlere ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

  Bilkent Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavı

  Bilkent üniversitesi İngilizce hazırlık atlama programından muaf olup, doğrudan bölümüne başlamak isteyen öğrenci üniversitenin kendi yaptığı hazırlık atlama sınavına girmeli ya da IELTS akademik veya TOEFL IBT’den üniversitenin istediği puanı almalıdır. IELTS ile üniversitenin hazırlık atlama programından muaf olmak isteyen öğrencinin IELTS Akademik sınavına girmesi ve sınavda her bölümden ayrı ayrı (speaking, writing, listening, reading) en az 5.5, genel ortalamada ise en az 6.5 alması gerekmektedir.TOEFL ile Bilkent hazırlık atlama programından muaf olmak isteyen öğrencininse TOEFL IBT’ye girerek en az 87 puan almış olması gerekmektedir.

  ***IELTS ve TOEFL ile Bilkent hazırlık atlama programından muaf olmak için orijinal sınav sonuç belgesinin üniversiteye en geç ders kayıtlarının son gününe kadar ulaşmış olması gerekmektedir. Yalnızca sınavı yapan kurumların gönderdiği sonuç belgeleri kabul ediliyor olup, üniversiteye elden verilen sonuç belgeleri kabul edilmemektedir.

  BİLKENT ÜNİVERSİTESİ PAE (İNGİLİZCE YETERLİLİK VE SEVİYE TESPİT) SINAVI

  PAE Bilkent Üniversitesi tarafından yapılan İngilizce Yeterlilik ve Seviye Tespit Sınavı’dır. İki aşamadan oluşan PAE sınavının iki aşamasına girmek zorunludur. Sınava girmeyen öğrenciye hazırlık programında sınıf verilmemektedir.

  PAE Sınavı Birinci Aşama

  • Farklı seviyelerdeki İngilizce bilgisini ölçmektedir.
  • Çoktan seçmeli 200 sorudan oluşmaktadır.
  • Dört yanlış bir doğruyu götürmektedir.
  *Birinci aşama sınavını geçen öğrenciler ikinci aşama Bölüm A’ya girmeye hak kazanır.

  PAE Sınavı İkinci Aşama

  A ve B bölümlerinden oluşmaktadır. İkinci aşama A ve B bölümü sınavları farklı günlerde gerçekleştirilmektedir.

  PAE Sınavı İkinci Aşama – A BÖLÜMÜ

  • PAE sınavı birinci aşamayı geçen öğrenciler ikinci aşamadaki A bölümüne girmeye hak kazanır.
  • İngilizce gramer bilgisi, kelime bilgisi, okuma ve dinleme bölümlerini içermektedir.
  • Okuma, gramer ve kelime sınavı toplam 1 saat 45 dakika sürmektedir.
  • Dinleme sınavı 45 dakika sürmektedir.
  • B2 seviye öğrencilerin yanıtlayabileceği seviyededir.
  • Çoktan seçmeli sorulardan oluşur.
  • Dört yanlış bir doğruyu götürmektedir.

  PAE Sınavı İkinci Aşama A Bölümü Okuma Sınavı

  Okuma bölümü farklı metinleri içeren üç bölümden oluşur ve sorular çoktan seçmelidir. Okuma sınavında çeşitli uzunlukta metinler bulunmakta olup, öğrencinin metnin ana fikrini anlama, metinde geçen kelimelerin anlamlarını çıkarabilme, metinden çıkarım yapabilme becerilerini ölçer.

  PAE Sınavı İkinci Aşama A Bölümü Dilbilgisi Sınavı

  Bütün soruların çoktan seçmeli olduğu dilbilgisi sınavı bölümü iki metinden oluşmaktadır.

  PAE Sınavı İkinci Aşama A Bölümü Kelime Sınavı

  Bütün soruların çoktan seçmeli olduğu kelime sınavı bölümü iki metinden oluşmaktadır.

  PAE Sınavı İkinci Aşama A Bölümü Dinleme Sınavı

  Elli beş dakikadan oluşan dinleme sınavı iki bölümdür. Parçalar bir defa dinlenir. İlk bölümde öğrencinin ayrıntıları takip edip, çıkarım yapabilme yeteneği ölçülür. Sorular çoktan seçmeli olarak gelir ve parçayı dinlerken cevaplar işaretlenir. Dinleme sınavının ikinci bölümünde ise öğrenciden parçanın an fikrini anlaması, ayrıntıları takip edip, çıkarım yapabilmesi beklenir. Bu bölümde öğrenci parçayı dinlerken notlarını alır ve dinleme kısmı bittikten sonra 15 dakika içerisinde çoktan seçmeli olarak gelen soruları yanıtlar.

  PAE Sınavı İkinci Aşama – B BÖLÜMÜ

  • PAE sınavında ikinci aşama A bölümünü geçen öğrenciler B bölümü sınavına girmeye hak kazanır.
  • İngilizce yazma ve konuşma bölümlerinden oluşmaktadır.

  PAE Sınavı İkinci Aşama B Bölümü Yazma Sınavı

  Yazma sınavı 1 ve 2; 1 saat 35 dakikadan oluşmaktadır. İlk bölümde öğrenciden verilecek okuma parçasına dayanan bir soruya yaklaşık 150 kelime içeren bir paragraf yazarak yanıt vermesi beklenir. İkinci bölümde ise öğrenciden verilen iki konudan birini seçmesi ve seçilen konuyla alakalı 350 kelimeden oluşan bir kompozisyon yazması istenir.

  PAE Sınavı İkinci Aşama B Bölümü Konuşma Sınavı

  PAE konuşma sınavı 7 dakikadan oluşur. Sınavda öğrenci ve öğretmen görevlisi karşılıklı konuşur ve konuşmalar kaydedilir. Öğrenci konuşma sınavına girmezse konuşma sınavı bölümünden sıfır almış olur.

  **Kurumumuzda Bilkent Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursu verilmektedir. PAE kursu programlarımız ile Bilkent hazırlık atlama sınavına en iyi şekilde hazırlanabilirsiniz.