ODTÜ Hazırlık Atlama Kursu

Hazırlık Atlama Kursu

ODTÜ Hazırlık Atlama

Bizimle Üniversite Hazırlığı Bir Çırpıda Atlayın! (Birebir Eğitim - Kanıtlanmış Üst Düzey Başarı Oranı)

Tamamı alanında uzman sınav hocalarından oluşan öğretmen kadromuzla üniversite hazırlığı bir çırpıda atlayın! ODTÜ hazırlık atlama kursu programlarımız birebir dersler şeklinde verilmekte olup, dersler öğrencinin seviyesine ve eksiklerine yönelik olarak 20 – 60 saat arasında planlanmaktadır. Dersler üniversitenin sınav formatına son derece hakim alanında uzman öğretmenler tarafından verilmektedir. Eğitim içeriğimiz ODTÜ sınav formatında hazırlanmış olup, sonuç odaklıdır.

Gelin birlikte başaralım ve yıllarca binlerce öğrenciye eşlik ettiğimiz bu serüvende sizin de adınızı gurur tablomuza yazalım.. 

**Kariyer Yolu Eğitim Kurumları tamamen akademik yabancı dil sınavı eğitimleri (Hazırlık atlama, IELTS, TOEFL, YDS, YÖKDİL vb.) alanında hizmet veren uzman SINAV eğitimi kurumlarındandır.

Listening

Reading

Speaking

Sınav Stratejileri

Writing

Deneme Sınavları

En İyi Hazırlık Atlama Kursu

ODTÜ Hazırlık Atlama Kursu Eğitim İçeriği


4 Beceride Akademik Eğitimler (Dört beceri üzerine listening, writing, reading, speaking alanlarında akademik eğitimlerle sınava eksiksiz hazırlıyoruz.)

Puan Arttıracak Kalıplar (Sınav stratejileri, puan arttıracak kalıpların gösterimi ve özel gramer gramer yapıları ile başarı oranınızı yükseltiyoruz.)

Deneme Sınavları ve Kritikleri (Gerçek sınav formatında deneme sınavları ve kritikleriyle gelişiminizi görmenizi, eksiklerinizi de gidermenizi sağlıyoruz.)

Birebir Ders Üst Düzey Başarı (Alanında marka hocalardan alacağınız seviyenize ve eksiklerinize yönelik planlanan birebir derslerle başarıyı şansa bırakmıyoruz..)

Kanıtlanmış Üst Düzey Başarı Oranı


Tamamen ODTÜ hazırlık atlama ve muafiyet sınavı formatına uygun olarak hazırlanmış hazırlık atlama kursu programlarımızla ve tamamı sınav hocalarından oluşan profesyonel eğitim kadromuzla sizleri sınava eksiksiz hazırlıyoruz! Kariyer Yolunuzda sizlere eşlik edebilmek için sadece bir telefonunuzu bekliyoruz..

Gelin birlikte başaralım ve yıllarca binlerce öğrenciye eşlik ettiğimiz bu serüvende sizin de adınızı gurur tablomuza yazalım.. 

**Kariyer Yolu Eğitim Kurumları tamamen akademik yabancı dil sınavı eğitimleri (Hazırlık atlama, IELTS, TOEFL, YDS, YÖKDİL vb.) alanında hizmet veren uzman SINAV eğitimi kurumlarındandır.

Seviye Belirleme Sınavı

Seviyeniz hakkında ön bilgi sahibi olabilmemiz için aşağıdaki konulardan bir tanesini seçip writing yazarak info@kariyeryolu.com.tr adresine iletiniz.

Writing Konuları

 1. Overpopulation of urban areas has led to numerous problems. Identify one or two serious ones and suggest ways that governments and individuals can tackle these problems.
 2. A growing number of people feel that animals should not be exploited by people and that they should have the same rights as humans, while others argue that humans must employ animals to satisfy their various needs, including uses for food and research. Discuss both views and give your opinion.
 3. Formal examinations are the only effective way to assess a student’s performance. Continual assessment such as course work and projects is not a satisfactory way to do this. To what extent do you agree or disagree with this statement?

Writing’lerde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 1. Belirtilen konulardan bir tanesini seçip o konu hakkında en az 250 kelime yazın.
 2. Kompozisyon INTRODUCTION, BODY 1, BODY 2 ve CONCLUSION’dan oluşmalıdır.
 3. Kompozisyonu yazarken yazarken sözlük kullanmayın. (Writing’in amacı sizin mevcut seviyenizi belirtmektir.)
 4. Süre 40 dakikadır. Tamamladıktan sonra info@kariyeryolu.com.tr’ye gönderebilirsiniz.
Proficiency Kursu

Bizimle Üniversite Hazırlığı Bir Çırpıda Atlayın!

Tamamen sınava gireceğiniz üniversitenin sınav formatına uygun olarak alacağınız akademik eğitimlerle ve hedefe nokta atışı yapabileceğiniz stratejik gösterimlerle üniversite hazırlığı bir çırpıda atlayın. (Alanında uzman hocalarla..)

Listening

Speaking

Writing

Reading

Sınav Stratejileri

Deneme Sınavları

ÖN KAYIT – ÖN BİLGİ FORMU

Hazırlık atlama kursu programlarımız hakkında detaylı bilgi almak için ön kayıt/ön bilgi formumuzu doldurarak eğitim danışmanlarımızın sizlere ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

  ODTÜ Hazırlık Atlama Sınavı

  ODTÜ’de eğitim alacak öğrencilerin İngilizce dilindeki yeterliliklerini gösterebilmeleri için üniversite tarafından yapılan İngilizce Yeterlilik Sınavına girmeleri gerekmektedir. Bu sınava İngilizce hazırlık sınıfından ve mecburi ENG 101 dersinden kredili olarak muaf olmak isteyen öğrenciler, lisansüstü programlara ya da araştırma görevliliğine başvurmak isteyenler katılabilir. ODTÜ tarafından yapılan İngilizce Yeterlilik Sınavı dışında geçerliliği devam eden TOEFL IBT, IELTS Akademik ve PTE Akademik sınavları ile de öğrenciler hazırlık sınıfından muaf olabilirler. Bu sınavlar ile ODTÜ İYS sınavının denklik tablosu aşağıda görüldüğü gibidir.

  ODTÜ Hazırlık Atlama Denklik Tablosu

  ODTÜ İYS TOEFL IBT IELTS ACADEMIC PTE ACADEMIC AÇIKLAMALAR
  95 – 100 119 – 120 9.0 87 – 90
  90 110 8.5 83 – 86 SUNY ortak lisans programı için ENG 101 dersi muafiyeti
  85 106 8.0 79 – 82 Lisans programları için ENG 101 muafiyeti
  80 102 7.5 72 – 78
  75 92 7.0 67 – 71
  70 86 7.0 65 Yabancı Diller Eğitimi Bölümü için Temel İngilizce Hazırlık Bölümü programı muafiyeti (2014 – 2015 kayıtlı öğrencilerden itibaren)
  65 79 6.5 62 SUNY ortak lisans programları için Temel İngilizce Hazırlık Bölümü programı muafiyeti
  60 75 6.0 55 Lisans programları için Temel İngilizce Hazırlık Bölümü programı muafiyeti

  *Bu sınavların geçerlilik süresi iki yıldır.

  ODTÜ Hazırlık Atlama Sınavı 1. Oturum

  Sınav sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki oturumdan oluşmaktadır. Sabah oturumunda toplam 74 soru bulunmakta ve üç bölümden oluşmaktadır. Bu bölümler; dinlediğini anlama, ayrıntılı okuma ve kelime bilgisidir. Dinlediğini anlama bölümü çoktan seçmeli olarak hazırlanan 30 sorudan oluşmaktadır ve bu bölümün toplam puanı 30’dur. Ayrıntılı okuma bölümünde çoktan seçmeli 24 soru bulunmaktadır ve bu bölüm toplam 24 puandan oluşmaktadır. Kelime bilgisi bölümü ise çoktan seçmeli 20 sorudan oluşmaktadır ve bu bölümün toplam puanı 10 dur. Bu bölüm için verilen toplam süre yaklaşık 2 saattir.

  ODTÜ Hazırlık Atlama Sınavı 2. Oturum

  Sınavın ikinci oturumu olan öğleden sonraki oturumda üç bölüm bulunmaktadır. Bu bölümler arayarak okuma, yazma ve performans bölümleridir. Arayarak okuma bölümünde toplam 6 puana denk gelen açık uçlu 6 adet soru bulunur. Yazma bölümünde 10 puana denk gelen bir adet, performans bölümünde ise 20 puana denk gelen 1 adet soru bulunmaktadır. Sınavın ikinci oturumu yaklaşık 100 dakika sürmektedir. Sınav 100 puan üzerinden değerlendirilmektedir.

  ODTÜ hazırlık atlama kursu programlarımızla ODTÜ İYS’ye hazırlanabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.