Yıldız Teknik Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursu

Yıldız Teknik Üniversitesi Hazırlık Atlama

Bizimle Üniversite Hazırlığı Bir Çırpıda Atlayın! (Birebir Eğitim Üst Düzey Başarı Oranı)

Tamamı alanında uzman sınav hocalarından oluşan öğretmen kadromuzla üniversite hazırlığı bir çırpıda atlayın! Yıldız Teknik Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursu programlarımız birebir dersler şeklinde verilmekte olup, öğrencinin seviyesine ve eksiklerine yönelik olarak 20,30,40,50,60 saat şeklinde uygulanmaktadır. Dersler üniversitelerin sınav formatına son derece hakim alanında uzman öğretmenler tarafından verilmektedir. Eğitim içeriğimiz Yıldız Teknik Üniversitesi sınav formatında hazırlanmış olup, sonuç odaklıdır. Birebir hazırlık atlama kursu programlarımız ile siz de PROFICIENCY’e son kez hazırlanın..

Listening

Reading

Speaking

Sınav Stratejileri

Writing

Deneme Sınavları

Üniversite Hazırlık Atlama Kursları

YTÜ Hazırlık Atlama Kursu Eğitim İçeriği


4 Beceride Akademik Eğitimler (Dört beceri üzerine listening, writing, reading, speaking alanlarında akademik eğitimlerle sınava eksiksiz hazırlıyoruz.)

Puan Arttıracak Kalıplar (Sınav stratejileri, puan arttıracak kalıpların gösterimi ve özel gramer gramer yapıları ile başarı oranınızı yükseltiyoruz.)

Deneme Sınavları ve Kritikleri (Gerçek sınav formatında deneme sınavları ve kritikleriyle gelişiminizi görmenizi, eksiklerinizi de gidermenizi sağlıyoruz.)

Birebir Ders Üst Düzey Başarı (Alanında marka hocalardan alacağınız seviyenize ve eksiklerinize yönelik planlanan birebir derslerle başarıyı şansa bırakmıyoruz..)

Kanıtlanmış Üst Düzey Başarı Oranı


Tamamen Yıldız Teknik Üniversitesi proficiency sınavı formatına uygun olarak hazırlanmış hazırlık atlama kursu programlarımızla ve tamamı sınav hocalarından oluşan profesyonel eğitim kadromuzla sizleri sınava eksiksiz hazırlıyoruz! Bu noktada sizlerden istediğimiz ise; şu anki seviyenizden hedeflediğiniz seviyeye gelebilmeniz için yeterli zamanı ayırabilmeniz, derslere devamlılık göstermeniz, eğitmenlerimizin rehberliğine güvenip dört beceri üzerine yapacağı ve yaptıracağı tüm çalışmaları aksatmadan yürütmenizdir. Kariyer Yolu Eğitim Kurumlarının hazırlık atlama kursu programlarına katılan öğrencilerinin başarı oranı oldukça yüksektir. Belirtilen şartları karşılayan yeni öğrencilerimiz için de başarı kaçınılmazdır.

 

Seviye Belirleme Sınavı

Seviyeniz hakkında ön bilgi sahibi olabilmemiz için aşağıdaki konulardan bir tanesini seçip writing yazarak info@kariyeryolu.com.tr adresine iletiniz.

Writing Konuları

  1. Overpopulation of urban areas has led to numerous problems. Identify one or two serious ones and suggest ways that governments and individuals can tackle these problems.
  2. A growing number of people feel that animals should not be exploited by people and that they should have the same rights as humans, while others argue that humans must employ animals to satisfy their various needs, including uses for food and research. Discuss both views and give your opinion.
  3. Formal examinations are the only effective way to assess a student’s performance. Continual assessment such as course work and projects is not a satisfactory way to do this. To what extent do you agree or disagree with this statement?

Writing’lerde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  1. Belirtilen konulardan bir tanesini seçip o konu hakkında en az 250 kelime yazın.
  2. Kompozisyon INTRODUCTION, BODY 1, BODY 2 ve CONCLUSION’dan oluşmalıdır.
  3. Kompozisyonu yazarken yazarken sözlük kullanmayın. (Writing’in amacı sizin mevcut seviyenizi belirtmektir.)
  4. Süre 40 dakikadır. Tamamladıktan sonra info@kariyeryolu.com.tr’ye gönderebilirsiniz.
Proficiency Kursu

Bizimle Üniversite Hazırlığı Bir Çırpıda Atlayın!

Tamamen sınava gireceğiniz üniversitenin sınav formatına uygun olarak alacağınız akademik eğitimlerle ve hedefe nokta atışı yapabileceğiniz stratejik gösterimlerle üniversite hazırlığı bir çırpıda atlayın. (Alanında uzman hocalarla..)

Listening

Speaking

Writing

Reading

Sınav Stratejileri

Deneme Sınavları

Tüm Üniversitelerde Kanıtlanmış Üst Düzey Başarı Oranı! (Birebir Eğitim)

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Yıldız Teknik Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavı

Sınavda dilin kullanımı bölümünde 2 adet 10 ar sorudan oluşan boşluk doldurma testi ve 5 adet yakın anlam sorusu bulunmaktadır. Boşluk doldurma sorularında öğrenciden içinde boşluklar yer alan metni okuyup, metnin konusu ve cümlenin yapısını dikkate alarak uygun kelime ile boşlukları doldurmaları beklenir. Yakın anlam bölümünde ise öğrencinin dil bilgisi ve okuma becerisi ölçülmekte olup, öğrenciden verilen cümleye en yakın cümleyi seçmesi istenir. Bu bölüm İngilizce Yeterlilik Sınavının puanlanmasında %25 bir ağırlığa sahiptir. Sınavın okuduğunu anlama bölümünde iki adet metin bulunur. Her metin ile ilgili 7 adet çoktan seçmeli soru sorularak öğrencinin ayrıntılı okuma, ana temayı bulabilme, kelimelerin anlamlarını ayırt edebilme, yazarın amacı ve konuyla alakalı tavrını tespit edebilme gibi üst seviye okuma becerileri ölçülür. Paragraf tamamlama bölümünde toplam 6 adet çoktan seçmeli soru bulunmaktadır. Öğrencinin okuma becerisini ölçen bu bölümde öğrenciden paragrafın bütünlüğünü sağlayan cümleyi bulması istenir. Bu bölümde her soru 1,25 puandır. Okuma bölümünün de genel ortalamadaki ağırlığı %25’tir.Toplam 20 adet sorudan oluşan dinleme bölümünde iki aşama vardır. İlk aşamada öğrenci metni dinlerken soruları cevaplar. İkinci aşamada ise önce dinleyip not alır, daha sonra aldığı notlara göre karşısına çıkan soruları cevaplar. Genellikle karşılıklı konuşma ya da radyo programı türünde metinler dinletilmektedir. Bu bölümün İngilizce Yeterlilik Sınavı puanlamasına etkisi %25’tir. Sınavın yazma bölümde öğrencilerden 4 adet konudan birini seçmeleri ve bu konu hakkında 300 ile 350 kelime aralığında bir kompozisyon yazmaları istenmektedir. Bu bölümün de Yıldız Teknik Üniversitesi hazırlık atlama sınavı puanlamasına etkisi %25’tir.

YTU YDYO Yeterlik Sınavı (İYS) bir akademik yılda Eylül, Ocak ve Haziran olmak üzere üç ana dönemde yapılır. Çeşitli ek yerleştirmeler nedeniyle YTÜ’ye kayıt olan öğrenciler için bu ana dönemler dışında İYS’ler de ihtiyaç durumunda yapılır.

Yıldız Teknik Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursu programlarımıza katılarak İngilizce Yeterlilik Sınavında karşılaşacağınız tüm soru tipleri hakkında eğitim alabilirsiniz.