Hazırlık Atlama Kursu

Hazırlık atlama kursu programlarımız üniversite hazırlık atlama sınavına girecek öğrencilerimize yönelik olarak planlanan ve öğrencinin seviyesi ile sınava gireceği üniversitenin sınav formatına uygun olarak düzenlenen programlardır. Hazırlık atlama sınavları üniversitelerin lisans ve lisansüstü programlarına kayıt olan öğrencilerinin yabancı dildeki yeterliliklerini ölçmek üzere yapılmaktadır. Bu sınavların sonuçlarına göre öğrenciler hazırlık sınıfı okumaktan muaf olabilecekleri gibi, muafiyet için yeterli puanı alamamaları durumunda ise kendilerine uygun hazırlık sınıfına yerleştirilmektedir. Üniversite hazırlık atlama sınavını her üniversite kendi bünyesinde ve akademik sınav takvimi ile açıkladığı tarihlerde yapmaktadır. Genel olarak hazırlık atlama sınavları yabancı dildeki dört beceriyi ölçmektedir. Bunlar; yabancı dilde yazma, okuma, konuşma ve dinleme becerileridir. Bazı üniversitelerin sınavlarında konuşma bölümü olmayabilir.

Üniversite hazırlık atlama sınavına girecek öğrenciler sınava etkin bir şekilde hazırlanabilmek için hazırlık atlama kursu alabilir. Hazırlık atlama kursu programları her üniversitenin kendi sınav formatına göre düzenlenmektedir. Üniversite hazırlık atlama kursu programlarında genellikle ilk aşamada öğrencinin genel İngilizcesi toparlanır. Ardından sınavda yer alan dört beceri üzerine akademik eğitimler verilir. Son etapta ise sınavda puan arttıracak kalıplar, teknik ve stratejiler gösterilir. Öğrenci eğitim süresince sınav formatına uygun denemelere tabi tutulur.

Eğitim kurumumuz bünyesinde üniversite hazırlık atlama kursu alabilmek için iletişim bilgilerimiz üzerinden bizlerle irtibata geçebilirsiniz.